İddaa Sistem Nedir? Sistem Nasıl Hesaplanır? [⭐️ TIKLA ÖĞREN]

Bildiğiniz üzere ” İddaa ” ülkemizde en çok oynanan ve beğenilen şans oyunlarından biridir. İddaa’nın temel amacı ” Futbol, Basketbol, Voleybol vb. ” spor dallarındaki karşılaşmalarda sonuçlara dair tahmin yaparak maç sonucu, ilk yarı sonuçları vb. durumları doğru tahmin etmektedir. Günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan iddaa çeşitli oyun seçeneğine sahiptir bunlardan biride ” Sistem ” olarak adlandırılmaktadır.

İddaa Sistem Nedir ?

İddaa sistem, oyuncuların oluşturduğu kuponun kazanma şansını arttıran bir iddaa türüdür. İddaa sistemde seçilen maçlar üzerinden otomatik kolonlar oluşturulur. Oluşturulan kolonlarla birlikte hem kupon bedeli hemde kazanma şansı artar.

Sistem, iddaa oyuncularının öğrenme ve alışma süreci en uzun oyun türlerindendir. İddaa sistemin temel amacı yapılan tahminlerin tutmama ihtimalini göz önünde bulundurarak kazanma şansını arttırmaktır.

Sistem kuponda oynadığınız maç sayısı ve oynamış olduğunuz sistem türüne göre kuponunuzda birden fazla kupon sistem tarafından otomatik oluşturulur. Sistemin oluşturmuş olduğu kolonlar arasında kazanan maçların ikramiyesini kazanırsınız.

İddaa Sistem Hesaplama – Sistem Nasıl Hesaplanır ?

Bu başlık altında sizlere kolay bir şekilde nasıl ” sistem ” hesaplayacağınızı anlatacağız. Sistem hesaplama oldukça kolaydır. Sistem tablosu üzerinden oynadığınız sistemi kolayca hesaplayabilirsiniz.

Sistem Tablosu:

İddaa Sistem Tablosu

Sistem kuponda kazancınız şu şekilde hesaplanmaktadır;

 • Kazanan Kolon Bedeli x Doğru tahmin edilen maçların oranları

sistem 4 tahminsistem 4 kupon

Sistem kazanç hesaplamaya yukarıdaki ” Sistem 4 ” kupon üzerinden örnek verebiliriz. Sistem kazanç hesaplamanın ” Kazanan Kolon Bedeli x Doğru Tahmin Edilen Maç Oranları ” olduğunu söylemiştik. Yukarıdaki kupon üzerinden hesapladığımızda;

 • 1 TL x 1,35 x 2,10 x 3,20 x 1,50= 13,61 TL

13.61 TL yukarıda oluşturulan kuponun kazancıdır. Bu kuponun kazanmış sayılabilmesi için ” Sistem 4 ” seçilmiş olmuş olması gerekir. Eğer sistem 4 seçilmemiş olsaydı bu kupon kaybetmiş sayılacaktır.

İddaa Sistem Türleri Nelerdir ?

İddaa sistem türünde iddaa severlerin oynayabileceği birçok seçenek vardır. Bu seçenekler oynanan maç sayısı ve seçilen banko maç sayısına göre hem fiyat hemde kolon sayısına göre değişmektedir. Bilinen ve en çok tercih edilen sistem türleri şunlardır;

 • Sistem 1-9: Bu sistem türü kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen sistemlerdendir. 2 şekilde oynanabilir.
  • a) 2 banko 9 normal maç
  • b) 3 banko 9 normal maç
 • Sistem 2: Bu sistemi oynadığınız kuponda 2 banko maç tutması halinde kupon kazanmış sayılır.
 • Sistem 2-3: 4 maçlık kuponda sistem 2-3 oynarsanız 2 veya 3 maçın tutması kuponun kazanmış olarak tanımlar.
 • Sistem 3: 5 maç içeren kuponda en az 3 maçın tutması gerekiyor. Bu sistem türünde 3 maç içeren 10 ayrı kupon oluşturulmaktadır.
 • Sistem 3-4: Yine 5 maç içeren bir kuponda en az 3 yada 4 maçın tutması gerekmektedir. Bu defa sistem 3 maçlık 1 kupon ve 4 maçlık 5 ayrı kupon oluşturmakta ve kazanma şansımızı daha da arttırmaktadır.
 • Sistem 4: 6 maçlık bir kuponda en az 4 maçın kazanması gerekmektedir. Sistem belirtilen 6 maçtan oluşturulan 4 maçlık 15 ayrı kuponu oluşturmaktadır.
 • Sistem 4-5: 6 maçlık bir kuponda 4 yada 5 maçın tutması halinde kazanmış sayılırsınız. Sistem 4’e ek olarak 5 maç içeren 6 ayrı kupon oluşturmakta ve kazanma şansımız artmaktadır.
 • Sistem 5: 6 maç içeren kuponda 5 maçın tutması halinde kupon kazanmış sayılır. 6 maç içerisinden 5 maç içeren 6 ayrı kupon oluşturmaktadır.
 • sistem 5-6: 6 maç içeren kuponda 5 veya 6 maç tutması halinde kazanmış sayılırsınız.

İddaa Sistem Nasıl Oynanır ?

Bu başlık altında “ Sistem Nasıl Oynanır ? ” sorusunun cevabını sizlere çok basit bir şekilde anlatacağız.

Sistem ilk başta kullanıcıya karışık ve zor gibi gözükür fakat alıştıkça kazancı en çok olan iddaa türlerindendir. Bu nedenle şuanda en çok oynana iddaa türü sistem kuponlardır.

İddaa sistemin oynayışı hakkında sizlere fikir olması açısından bir örnek üzerinden sizlere sistemin oynanışını anlatalım.

Sistem Kolon

Örnek olarak 5 maçlık bir kupon yaptınız ve bu maçların 1 tanesi tutmasa bile kazanmak istiyorsanız yukarıdaki sistem tablosu üzerinden ” 4 ” işaretlemeniz gerekir.

Sistem 4 işaretlediğiniz de 4 maç kazanıp 1 maç kaybetse bile kuponunuz kazanmış sayılmış olur ve ikramiyeyi kazanırsınız. Yapmış olduğunuz kuponun ücreti ise şu şekilde hesaplanmaktadır;

 • Kolon Adeti x Kolon Ücreti = 5×1 = 6 Türk Lirası

şeklinde kupon ücretinizi hesaplayabilirsiniz.

Farklı bir örnek vermek gerekirse ” Sistem 4-5 ” oynadığınız bir kuponda 4 yada 5 maçın tutması halinde ikramiye kazanmaya hak kazanırsınız. Sistem 4-5 oynamak için ise yukarıdaki sistem tablosundan ” 4 ve 5 ” rakamlarını işaretlemiş olmanız gerekmektedir.

İddaa sistem kazandır mı?

Evet, iddaa sistem kuponları oyuncular için oldukça kazançlı bir tercih olacaktır. İddaa sistemde kazanma şansı daha yüksektir ve kupon bedeli de artacaktır.

İddaa sistem kupon ücreti ne kadar?

İddaa sistem kuponlarda kupon ücreti oluşturulan kolon adetine göre değişmektedir.

Aslan Kuraltepe

Check Also

Güvenilir Aviator Oynanan Siteler | 2023’ün TOP 10 Sitesi

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Aviator sitelerini keşfetmeye hazır mısınız? Aviator, gerçek zamanlı bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir